logotype
Panoramy PDF Print E-mail

 

Fotografia Panoramiczna i wirtualne spacery na stronie SzerokieWidoki.pl są podzielone na kategorie :

Architektura

Wydarzenia

Miejsca zakazane

Komercyjne

Miejsca kultury

Po wybraniu kategorii, pojawi się spis panoram w postaci statycznych obrazów. Uruchomienie panoram i wirtualnych spacerów nastąpi po kliknięciu w wybrany obraz.

 

 

 

 

Czym jest fotografia panoramiczna?

Fotografia panoramiczna odnosi sie do sztuki tworzenia zdjęć panoramicznych. Zdjęcie panoramiczne zazwyczaj charakteryzuje się wysokim stosunkiem szerokości do wysokości. Dzięki rozwojowi fotografii cyfrowej i programów do obróbki zdjęć, można uzyskać bezprecedensową jakość zdjęć. Możliwym staje się uchwycenie szerokości obserwacji,aż do 360 stopni horyzontalnie i 180 wertykalnie. Oznacza to, ze z określonego punktu w przestrzeni, każdy widok jest pokryty.

Poniżej przykładowe zdjęcie panoramiczne

 

Przewaga nad tradycyjną fotografią

Zdjęcie panoramiczne może być oglądane w taki sam sposób jak tradycyjne zdjęcie (za wyjątkiem pewnego rozproszenia na górze i dole obrazu), ale także i w bardziej wciągający i interaktywny sposób za pomocą interaktywnych przeglądarek, pozwalających na swobodny dobór perspektywy i części obrazu który chcemy obejrzeć. W ten sposób, fotografia panoramiczna daje większe poczucie obecności w miejscach które przegladamy na zdjeciach.

 

Interaktywność

Przegladarki panoramiczne oferuja pełną interakcję, za pomocą kliknięcia myszką i jej przesuwaniem, rozglądamy sie dookola. Natomiast z klawiszem Shift i suwakiem myszki dokonujemy zbliżeń i oddaleń.

Inne możliwości

Interaktywność zdjęć panoramicznych nie kończy sie tutaj. Kilka zdjęć panoramicznych można połączyć w całość,co tworzy "wirtualną wycieczkę". Dla przykładu, rozglądasz sie po pokoju, klikasz na (podświetlone) drzwii by przejść do następnego pomieszczenia, lub kliknać na okno by zobaczyć jaki rozciąga się z niego widok. Takie możliwości tworzą iluzje przebywania w fotografowanym miejscu z możliwością spaceru i rozglądania się wedle własnego uznania.

Spróbuj na jednej z naszych wycieczek wirtualnych

Wycieczki wirtualne sa idealnym narzędziem promocji dla hoteli, osrodków spa, centrum reakracji, parków itd. jako że pozwalają one potencjalnym klientom zapoznać sie z miejscem zanim je zarezerwują, dając im pełne poczucie pewności co do jakości lokalu.